CHP’li büyükşehir belediye başkanları, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi (2)

CHP’li büyükşehir belediye başkanları, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi (2)

TORUN: DESTEKLERİNİ İFADE ETTİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında Yavaş ve İmamoğlu’nun da bulunduğu CHP’li 10 büyükşehir belediye başkanı, birlikte poz verdi. Görüşmenin ardından CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, açıklamada bulundu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın deprem nedeniyle toplantıya katılmadığını belirten Torun, şöyle konuştu:

“Büyükşehir belediye başkanlarımız desteklerini ifade ettiler, yanlarında olduklarını ifade ettiler. Genel başkanımızın her türlü alacağı kararda da yanlarında olacağını söylediler ve ardından da belli bir değerlendirmeye geçildi. Burada da özellikle deprem bölgesinde büyükşehir belediye başkanlarımızın yaptığı katkılar, destekler gerek Kahramanmaraş’ta, Adıyaman’da, Hatay’da ve diğer deprem bölgelerinde büyükşehir belediye başkanlarımız yaptıkları hizmetleri aktardılar. Belli bir sohbet havasında geçti ve ardından da ayrıldılar.” Partiden görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise “?Sayın Genel Başkanımızın bugün, büyükşehir belediye başkanlarımız ile bir araya geldiği görüşmede, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar da ele alındı. Büyükşehir belediye başkanlarımızın bilgilendirmesi sonrası Sayın Genel Başkanımız özel olarak, Hatay başta olmak üzere, deprem bölgesinde yaşanan su sorununun çözümüne yönelik yürütülen çalışmalara ağırlık verilmesi talimatını iletti” denildi. İYİ PARTİ’YE ZİYARET YOKÖte yandan CHP’den, 10 büyükşehir belediye başkanının İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret edeceğine yönelik haberlere ilişkin de açıklama yapılarak, “Büyükşehir belediye başkanlarımızın, İYİ Parti Genel Merkezine bir ziyareti planlanmamaktadır” denildi.YEMEK YEDİLER

Öte yandan belediye başkanları Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer, Kadir Albayrak, Yılmaz Büyükerşen, Osman Gürün, partiden ayrıldıktan sonra Söğütözü’ndeki lokantada yemek yedi. Yemekte CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu da yer aldı. Yemekten sonra İmamoğlu, Ankara’da kaldığı otele geçerken, Yavaş da ayrıldı.

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

Haber:  Elif ER/ ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir