Dışişleri’nden Sudan’daki Türk vatandaşlarına uyarı: Kapalı alanlarda kalın

Dışişleri Bakanlığı, fiilen ülkenin devlet başkanı olan General Abdulfettah Burhan’ın liderliğindeki silahlı kuvvetler ile Hızlı Destek Güçleri adlı paramiliter grup arasındaki çatışmaların sürdüğü Sudan’la ilgili uyarı yayınladı.

Uyarıda Sudan’da yaşayan Türk vatandaşlarına kapalı alanlarda kalmaya devam etmeleri, acil durumlarda Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni aramaları çağrısı yapıldı.

Bakanlığın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Sudan’daki hava sahasının halihazırda kapalı olduğu anımsatıldı ve şu ifadeler kullanıldı: “Ülke genelindeki güvenlik durumu da seyahat için bu aşamada uygun değildir. Vatandaşlarımızın kapalı alanlarda kalmaya devam etmeleri yararlı olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Sudan’daki Türk vatandaşlarının acil durumlar için “+249 90 094 27 38” numaralı telefonla Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği ve “+90 312 292 29 29” numaralı telefonla Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni arayabilecekleri belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir