‘Dünyanın boş olduğunu anladım’

‘Et ve C vitamini lazım’ 

Depremin olduğu ilk gün ekibiyle bölgeye giden Mehmet Yalçınkaya, Adem Metan’a konuştu. Şef, “Uyandığımda görüntüleri görünce ağlamaya başladım. Bu bölge bizim için, insan, kültür ve tarım açısından çok önemli… Boluluyum ama burayla bağım var. Her yer etkilendi ama Hatay’da depremin üstünde bir şey var. Herkesin Hatay’a önem vermesi gerekiyor” dedi. Bölgedeki durumu anlatan Yalçınkaya, “Et, C vitamini ve portakal lazım. Çadır kentteki insanlara vitamin vermemiz gerekiyor. Allah korusun, insanlar hastalanırlar.10 gün daha buradayız. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

‘Her gün su dağıtıyoruz’ 

Bazı gıdalarda sıkıntı olduğunu söyleyen şef, “Önceliklerin belirlenmesi lazım. Her gün bir TIR su dağıtıyoruz. Su sadece içecek değil. Su hijyen için de kullanılıyor” şeklinde konuştu. Yalçınkaya, “Sizi en çok ne etkiledi?” sorusuna, “Bir adamın fabrikası, binası ve üç Mercedes’i, hepsi gitmiş. Bizden bir kilo pirinç istiyordu. Dünya bu kadar. Bu bölgenin insanı tok. Çocuklar bizi çok etkiliyor. Burada hayata bakış açım değişti. Dünyanın boş olduğunu anladım. Çok afet gördüm, burası başka bir şey” yanıtını verdi. 

‘Bir ayağım Hatay’da’

Deprem bölgesinde çocuklarla oyunlar oynayarak, moral veren Aleyna Tilki, duygularını ifade etti. Şarkıcı, “Artık bir ayağım Hatay’da. Sık sık gidip geliyorum oraya, oradaki çocuklarla aramda çok güzel ve özel bir bağ oldu” açıklamasında bulundu.

Apak: Çok üzgünüz

Hatay ve Adanalı olan Sarp Apak, birinci dereceden yakınlarında bir can kaybı olmadığını söyledi. Oyuncu, “Ama tanıdığımız insanlardan can kayıplarımız var. Çok üzgünüz” dedi.-HÜSEYİN ALTUN

Ağıtlarla başladı

Anadolu Ateşi, Bakü’de depremzedeler yararına sahne aldı. Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi’nin, Bakü Crystal Hall’deki gösterisi deprem bölgesinden görüntüler ve Azerice ağıtlarla başladı. Salonu dolduran yaklaşık 3 bin kişi, gözyaşları içinde gösteriyi izledi. Etkinliğin tüm geliri depremzedeler yararına yapılan çalışmalara bağışlandı.

‘Kalbim duvarda’

Ceylan Ertem, hasarlı bir evde asılı olan bağlamanın fotoğrafını Instagram’dan paylaştı. Şarkıcı, “Bir doktor, ‘Bu fotoğrafta ne görüyorsun?’ diye sorsa; ‘Sanki kalbimin duvarıymış. Bu kırıklar dağılmıyor, yıkılmıyormuş bu sazın gücü sayesinde’ diye cevap verirdim” dedi.

Çocuklarla oynadılar

Ümit Kantarcılar ve Birand Tunca, Gaziantep’e gitti. Birçok depremzedeye yardımları dokunan oyuncular, çocukları da mutlu etmek adına kaldıkları süre içerisinde oyuncak ve pamuk şeker dağıttı. Miniklerle oyunlar oynayan ve destekçileri olan ikili, duygu dolu anlar yaşadı.

‘Toparlayacağız inşallah’

Pendik’teki dört dairesini depremzedeler için açan Demet Akalın ile Okan Kurt, üzüntülerini dile getirdi. Çift, “Üzgünüz, toparlayacağız inşallah” dedi. Akalın, sosyal medyadan deprem bölgesine yardımların kesilmemesi gerektiğini duyurarak, desteklerini her zaman ileteceğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir