Prof. Dr. Pampal, Hatay’ı uyardı: ‘Tehlike Yaklaştı, 8 Büyüklüğünde Deprem Bekleniyor’

Hatay bölgesi için uyarılarda bulunan Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Hatay’ı bir büyük depremin daha beklediğini ve tehlikenin yaklaştığına dikkat çekti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından 11 şehrimiz etkilenmiş, AFAD’ın verdiği son bilgilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374 olmuştu.

Depremlerden en çok etkilenen şehirlerden olan Hatay’da da acı tabloyla karşı karşıya kalınmıştı. Hatay, geçtiğimiz günlerde de 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşamıştı.

Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Süleyman Pampal, tv100’de katıldığı Eşit Ağırlık programında Hatay ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.Hatay’ın dahil olduğu bölge ile ilgili uyarılarda bulunan Pampal, 8’e varan büyüklükte bir depremin beklendiğini söyledi.

Pampal, katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı: “Bana kalırsa acele etmek çok doğru olmaz.Yani gerekli çalışmaları yapıp, her şeyi hazırlayıp, hiç olmazsa bundan sonraki depremlerde bir de şunu söyleyeyim, lütfen atlamamak lazım.”

”Ölü Deniz fayının devamı Suriye, Lübnan ve İsrail’de bu bölgeler de çok yıkıcı bir depremlere gebe. 8’e varan büyüklükler hep yaşanmıştır. Eğer olursa, ki olma ihtimali yüksek. Çünkü oralarda da stres transferiyle tehlike yaklaştı ve büyüdü. Hatay yine etkilenecektir. Burada en kadersiz, en şanssız kentimiz Hatay olmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir