Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Kritik Eşikte!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, Litecoin son yükselişinden sonra tükenme belirtileri gösteriyor. Analist, kâr alımlarının panik satışlarına dönüşmesi durumunda, altcoin için sert bir düzeltme olasılığından bahsediyor. Ayrıca analist, Ethereum fiyatının geçen haftaki rallinin ardından iyi bir konumda olduğunu söylüyor. Ancak boğaların netleşmeden önce birkaç kilit seviyeyi savunmaları gerektiğini belirtiyor.

LTC fiyat tahmini: Altcoin zor durumda!

Litecoin, 29 Ağustos ve 11 Eylül tarihleri arasında 57,69 dolardan 70,69 dolara uzanan bir aralık oluşturdu. Bu aralığın oluşmasından bu yana, LTC aralığın en yüksek seviyesini aştı. Ayrıca, 24 Ekim’de 72,89 dolar ile yerel bir tepe noktası oluşturdu. Ardından gelen kâr alımı, altcoin fiyatını aralığın içine geri itti. Litecoin fiyatı 67,40 dolardan işlem gördüğü için yatırımcılar geri çekilmenin devam etmesini bekleyebilir. 12 saatlik grafikte, 50’nin üzerinde yer alan Göreceli Güç Endeksi (RSI) önemli bir role sahip. Ortalama seviyeden bir sıçrama, LTC’nin bir sonraki hamlesini yapmanın ya da bozmanın anahtarını elinde tutuyor.

Boğalardan kaynaklanan bir başarısızlık, RSI’ın 50 seviyesinin bozulmasını tetikleyebilir. Bunun da muhtemelen düşüş görünümünü zorlaması mümkün. Böyle bir durumda Litecoin fiyatı düşebilir ve 19 Ekim’deki 59,70 dolarlık düşük seviyenin altında kalan satış tarafı likiditesini hedefleyebilir. Ancak ideal bir aralık senaryosunda, LTC’nin 57,69 dolarlık düşük aralığı süpürmesi mümkün. Bu hareket %15’lik bir iniş anlamına geliyor. Yani, altcoin fiyatının bir sonraki hamlesine karar vermeden önce konsolide olacağı yer olması muhtemel.

LTC 12 saatlik grafik

Menzile bağlı düşüş görünümü mantıklı. Bununla birlikte, düzeltme 12 saatlik RSI’ın nasıl oynandığına bağlı. RSI 50 seviyesine dokunduğunda güçlü bir talep gösterisi olursa, yatırımcılar altcoin fiyatının 70,69 dolarlık yüksek aralığı çevirmeye çalışmasını bekleyebilirler. Bu engelin bir destek tabanına kararlı bir şekilde çevrilmesi, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, LTC’nin %16’lık bir yükselişin ardından 82,25 dolar engelini tekrar ziyaret etmesi mümkün.

ETH fiyat tahmini: Bu kilit seviyeleri tutması gerekiyor!

Ethereum 19-25 Ekim tarihleri arasında %19’luk bir yükseliş kaydetti. Böylece 1.650 dolar, 1.670 dolar ve 1.727 dolar engellerini aştı. Bu hareket 1.865 dolarda yerel bir zirve yarattı. Lider altcoin şimdi bir sonraki hamlesini düşünüyor. İleriye dönük olarak, yatırımcılar Ethereum fiyatının yukarıda bahsedilen engelleri ve finda desteğini geri çekmesini bekleyebilirler. Bu hareket, günlük Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 50 ortalama seviyesinde sıfırlanmasını sağlayacak. Ayrıca, yükseliş tezine daha fazla güven katacaktır.

Güçlü bir sıçrama, Ethereum fiyatını 2.000 dolar psikolojik seviyenin yanı sıra 2.030 dolarlık yüksek aralığı etiketlemek için gönderebilir. ETH en son Nisan ortasında bu engeli aşmaya çalıştığında başarısız oldu. Dolayısıyla, bu bölgeye yapacağı bir hamle, ETH’nin uzun vadeli görünümü için kritik olacak. 2.030 dolarlık engeli aşması, bir sonraki kilit direnç seviyesi olan 2.424 dolara giden yolu açacaktır.

ETH 1 günlük grafik

Lider altcoin için yükseliş görünümü mantıklı. Bununla birlikte bu, Ethereum fiyatının 1.727 dolar bariyerinin üzerinde kalmasına bağlı. Bu seviyenin altında bir günlük mum çubuğu kapanışı, 1.650 dolar destek seviyesinin kırılmasına yol açacaktır. Bu da yükseliş tezini geçersiz hale getirecektir. Böyle bir durumda Ethereum’un 1.551 doları tekrar ziyaret etmesi mümkün. Ya da 10 Eylül- 10 Ekim dip seviyelerin altında kalan satış tarafı likiditesini toplamak için daha aşağılara kayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir