Bakan Fidan’dan yeni yıl mesajı: Doğruyu savunmaktan asla çekinmeyeceğiz.

Twitter hesabından paylaşım yapan Bakan Fidan şu ifadeleri kullandı: Cumhuriyetimizin 100’üncü, Hariciyemizin temellerinin atılmasının 500’üncü yılını geride bıraktık.

Uluslararası sistemin belirsizlikler içerdiği ve küresel düzeyde istikrarsızlığın söz konusu olduğu bu dönemde; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürüttüğümüz Türkiye eksenli bağımsız dış politika, ülkemizi uluslararası gündemi belirleyen, kritik coğrafyalarda tesir oluşturan önemli bir aktöre dönüştürmüştür.

2024 yılında da ahlaki değerlere bağlı, rasyonel ve etkili dış politikamızı sürdüreceğiz.

DOĞRUYU SAVUNMAKTAN ASLA ÇEKİNMEYECEĞİZ

Milletimizden aldığımız güçle, küresel haksızlıklara ve yanlışlıklara karşı sesimizi yükseltmekten vazgeçmeyeceğiz. Doğruyu savunmaktan asla çekinmeyeceğiz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde izlediğimiz bağımsız ve milli dış politikamızın derinliğini ve boyutlarını daha da artıracağız.

Bu hedefler doğrultusunda çalışan Bakanlığımız mensuplarına ve dünyanın dört bir yanında özveriyle mesai yapan tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik eder; 2024 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı olmasını dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir