Cumhur İttifakı Trabzon’da adaylarını tanıttı: 17 başkanın 8’i değişti

TRABZON – Trabzon’da Cumhur İttifakı bugün düzenlenen tanıtım toplantısı ile ilçe adaylarını duyurdu. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkan Adayını AK Parti’den Ahmet Metin Genç olarak açıklayan Cumhur İttifakı’nda 18 ilçenin 15’inde AK Parti adayı 3 ilçede ise MHP aday çıkardı.

Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşen tanıtım toplantısına Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti MYK Üyesi Adnan Günnar, Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Meryem Sürmen, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, BBP il Başkanı Muharrem Danışmaz ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

Açıklanan listeye göre AK Parti mevcut 15 belediyesinin 7’sinde değişikliğe giderken 9 belediyesinde ise mevcut başkanlarıyla ‘yola devam’ kararı aldı. MHP ise mevcut 2 belediyesinden Şalpazarı’nda değişikliğe gitmezken Çarşıbaşı belediyesi için adayını değiştirdi.

URALOĞLU: TRABZON’A DEMİRYOLU GELECEK

Programda konuşan Bakan Uraloğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayını birçok anket sonucu ve yoklamanın neticesinde belirlediklerini söyledi. Yeniden aday gösterilmeyen mevcut başkan Murat Zorluoğlu’nu duruşundan dolayı takdir eden Uraloğlu, AK Parti belediyeciliğiyle kente yeni hizmetler getirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Kent içi raylı sistem projesini Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde yapacaklarını kaydeden Uraloğlu, “Hızlı treni biliyorsunuz Ankara’dan Sivas’a ulaştırdık. Şimdi Kırıkkale’den Çorum’a oradan Samsun’a ulaştırdık. Sonrasında da Samsun ve Sarp’ın Trabzon’un da içinde bulunduğu çalışmaları başlatıyoruz. Artık eyleme geçtik artık bunu bütün Karadeniz ve Trabzon bunu görecek” dedi.

GENÇ: TRABZON’U BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA ŞAMPİYON YAPACAĞIZ

İki dönemdir Ortahisar Belediye Başkanlığı görevini yürütürken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Ahmet Metin Genç kendisine yapılan görev tebliğinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a derece sözü verdiğini ifade etti.

“Trabzon’da derece denince akla şampiyonluk gelir” diyen Genç, programda şunları söyledi:

Evveliki sene 8. şampiyonluğumuzu aldık. 31 Mart’ta Trabzon’umuzu Büyükşehirler arasında şampiyon yapacağız. Şalpazarımıza, Beşikdüzümüze, Tonyamıza, Çaykaramıza, bütün Trabzonumuza güvendim ve bu sözü verdim. El birliği ile bu sözü 31 Mart’a kadar bütün gücü arkamızda hissederek, sandıkları patlatarak derece yapmayı Allah bize nasip etsin. Siyasi gücümüzle bakanlarımızla milletvekillerimiz el ele vereceğiz ve güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. 18’de 18 yapmak üzere bu sözü verdik” diye konuştu.

ERDOĞAN: TRABZON ŞAHLANIŞ İLE YOLUNA DEVAM EDECEK

Programa telekonferans aracılığı ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Cumhur İttifakı’nın aday tanıtım toplantısını selamladı. Toplantının çok güçlü geçtiği haberlerini aldığını dile getiren Erdoğan, “İnanıyorum ki 31 Mart gecesi Trabzon çok daha farklı bir şahlanış ile yoluna devam edecektir. Bunun için gerek ana kademe gerek gençlik kolları kalan 53 günde iyi çalışacağından eminim. Buna hazır mıyız? Durmak yok, yola devam” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözleri sonrası salonda büyük bir alkış ve slogan sesleri yükseldi.

Cumhur İttifakı’nın Trabzon’daki adayları şu isimlerden oluştu:

Trabzon Büyükşehir: Ahmet Metin Genç (AK Parti)

Ortahisar: Ergin Aydın (AK Parti)

Akçaabat: Osman Nuri Ekim (AK Parti)

Araklı: Hüseyin Avni Çebi (AK Parti)

Arsin: İbrahim Küçük (AK Parti)

Çaykara: Hanefi Tok (AK Parti)

Dernekpazarı: Mehmet Aşık (AK Parti)

Düzköy: Selim Çelenk (AK Parti)

Hayrat: Mehmet Nuhoğlu (AK Parti)

Köprübaşı: Ali Aydın (AK Parti)

Maçka: Koray Koçhan (AK Parti)

Of: Salim Salih Sarialioğlu (AK Parti)

Sürmene: Hüseyin Azizoğlu (AK Parti)

Tonya: Osman Beşel (AK Parti)

Vakfikebir: Muhammet Balta (AK Parti)

Yomra: Abdülkadir Özdemir (AK Parti)

Beşikdüzü: Barış Öztürk (MHP)

Çarşıbaşı: Ahmet Keleş (MHP)

Şalpazarı: Refik Kurukız (MHP)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir