Kırklareli’ne medikal beslenme yatırımı

450 milyon lirayı aşan yatırımla üretilecek ürünlerin malnütrisyon (beslenme eksikliği) tedavisinde kullanılacağı aktarıldı. Danone Medikal Beslenme Ürünleri Tesisi’nin açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, Danone Türkiye Genel Müdürü Cem Küçükcan ve Danone Global Operasyonlar Başkanı Vikram Agarwal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta yaptığı konuşmada, “Global markaların, ünlü şirketlerin yatırımlarında ülkemizi seçmesi asla bir tesadüf değil” diyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, şöyle devam etti:

“Danone 6 üretim tesisi ve 2 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’de 40 yıldır varlığını sürdürüyor ve 500 milyon euro’luk cirosu, 20 milyon dolarlık ihracatıyla da ülke ekonomisine ciddi katkılar sunuyor. Danone tarafından yapılan 450 milyon liralık bu yatırım ile medikal beslenme ürünlerinin ülkemizde yerli üretimine önemli bir katkı sağlanmış olacak.”

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ise Danone’nin bebek mamalarını da Türkiye’de üretmesini beklediklerini vurguladı. 

Danone Global Operasyonlar Başkanı Vikram Agarwal da Türkiye’nin coğrafi açıdan çok önemli olduğunu, küresel kapasitelerini Türkiye’de artırmayı amaçladıklarını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir